Весільний розпорядник

24 Червня 2011
Весільний розпорядник

Навіщо він потрібний на будь-якому весіллі і чому варто його найняти?

 

Сучасна культура весілля в Україні не передбачає наявність на кожному весіллі весільного розпорядника. Як показує досвід, наречені взагалі не знають, хто це такий і вважають за краще не дізнаватися, вважаючи, що це як раз той пункт, на якому можна заощадити. Інші вважають, що дозволити собі розпорядника можуть лише високобюджетні весілля. Треті, як вони говорять, не можуть довірити організацію весілля «чужій людині»...

Весільний розпорядник - це професія. Розпорядник знає майже всіх, хто працює у весільній сфері, він знає, які у наречених можуть виникнути проблеми, знає що можна спробувати, а що практично не має шансів на успіх. Ви не будете ламати голову, як правильно поіменно розсадити людей, які квіти можна буде дістати в червні, яка кравчиня зможе якісно пошити плаття, про яке ви мріяли, а головне, ця людина завжди знаходиться поруч, координуючи весь етап підготовки до весілля та завжди застереже вас від не правильного вибору чи зайвих витрат.

Основна робота весільного распорядника- контролювати, щоб ваше весілля пройшло саме так, як ви задумали. Повірте, в день весілля ви будете не в змозі нічого конролювати. Батьки можуть частково надати вам допомогу, але це вас не врятує. Не забувайте, що для батьків ваше весілля - один з самих хвилюючих днів в їх житті, вони будуть весь день на емоціях, а це не самий робочий стан. Не забувайте, що для них це теж свято, причому не менше, ніж для вас, негарно звалювати на них тонни обов'язків. Не забувайте, що з цими обов'язками батьки можуть просто не впоратися, вони люди іншого покоління з іншим уявленням про весілля 21 століття. Ваші друзі, гості поза сумнівом можуть бути корисні, ви маєте право попросити про якісь послуги. Проте жодного гостя ви не зможете попросити попрацювати на вашому весіллі.

Окреме слово про свідків. В свідки прийнято запрошувати кращих друзів, а зовсім не найвідповідальніших і старанніших з наших знайомих. Інколи виявляється, що кращі друзі - дуже уважні люди з добре розвиненими організаторськими здібностями. Таким молодятам надзвичайно поталанило. У інших випадках ніхто не оцінює міру корисності друзів на весіллі коли їх запрошують в свідки, тому що інакше вони просто образяться. Хто б не був у вас в помічниках - це людина без досвіду організації весіль – «не зрозумів, зробив не так, забув, не врахував чи не вважав за потрібне». Пам’ятайте, найбільше складають враження так званні дрібниці і саме вони відіграють важливу роль під час весілля, тому лише людина з досвідом роботи може прорахувати все, а головне пам’ятати і відповідати за речі, про які більшість з вас навіть не здогадується.

Ще такий момент, за декілька днів до весілля і в день весілля будь-який непередбачуваний випадок виб'є вас з колії. Ви будете не в змозі вирішувати питання, залагоджувати конфлікти і вимагати своє. У вас на це не буде ні сил, ні часу, та і настрій псувати не захочеться. Залагоджувати конфлікти - робота весільного розпорядника.

Наприклад, ситуація з життя. Краща візажист в місті, яка фарбувала мене (я залишилася дуже задоволена), через місяць в одну прекрасну суботу не прийшла до чотирьох наречених. (!!!). Просто не прийшла і все, телефон вимкнула. Ситуація жахлива. Що мали робити ці наречені?... За наявності розпорядника ситуація вирішується швидко, а головне без паніки – ви знаєте, що поряд людина, яка вирішить будь-яку проблему. У нього база по всіх візажістах міста. Звичайно, таких ненадійних небагато, є і порядні люди. Але навіть порядні люди можуть захворіти, потрапити, не дай Боже, в ДТП напередодні весілля і т.д. (До речі, що і сталося не давно на одному з моїх весіль – ситуацію врятували протягом 30 хвилин). Про це не хочеться думати, але все таки не варто забувати. Подібні форс - мажорні обставини можуть зіпсувати весілля.

На етапі переходу весіль до європейського рівня (на жаль нам ще далеко, тому що саме розуміння сервісу в нас сприймається як «гламур» а не загальнообов’язковий факт) так званні тамади – ведучі дуже ревниво сприймають присутність весільного розпорядника, навіть намагаються переконати наречених, що вони все зроблять самі. Не зроблять – давайте хай кожен робить свою роботу і відповідає за якість тих послуг, які надає. Хоча чому б і ні? Мені довелось колись бути запрошеною на весілля де ведучий був і фотографом (если человек талантлив, то он талантлив во всем…???) – не буду коментувати як це виглядало і які фото на згадку залишились в молодят.

Я таких прикладів можу наводити безліч, для мене головне, щоб ви розуміли що я хочу вам донести і хочу бути почутою. Декілька моменті із життя наречених, які приходили до мене після весілля і розповідали про їх весільний день організований самостійно:

  • Мені дзвонили звідусіль: фотограф, який запізнився і не пам’ятає код під’їзду, доставка торта, водії машин, які не можуть знайти дорогу, адміністратор ресторану запитати коли привезуть фрукти і так далі. Я знервувалась страшенно, це прийшлось на той момент, коли мені накладали макіяж, телефон дзвонив кожні 20 сек. і п'ять хвилин, здавалися довгою тишею;
  • Коли приїхали фотограф і відео оператор, я зустріла їх в спортивному костюмі без макіяжу та зачіски – я не правильно прорахувала час, а підказати було нікому, подруги, які повинні були мені допомагати, запізнилися на годину, все що я планувала не було зроблено, ні чого не готово до прогулянки і не до кінця зібрана сумка нареченої, все це заставляло моє тіло трястися і я не могла стримувати свої емоції;
  • Саша пішов в кімнату дзвонити хлопцям, які мали бути на машинах ( ми заздалегідь зі всіма домовлялися і розписували хто в якій машині поїде). Проходить п'ять хвилин, я заходжу в кімнату і бачу абсолютно втрачене обличчя мого коханого, який все ще говорить по телефону. « що сталося!?!» « Денис не приїде, посварився з тещею і йому ні з ким залишити дитину!»;
  • Мені зробили зачіску, я нанесла тон. І тут моєму спокою прийшов кінець - стали прибувати гості, всі від мене щось хотіли - куди припаркувати лімузини, де залишити букет, де нам розміститися, чи немає у тебе зайвих колготок, можна я візьму твої духи, алло я приїхав куди мені йти і інше... Я думала, що з'їду з глузду.
  •  

    І це лише початок. Великою проблемою для наречених та батьків є речі, які потрібно підготувати для реєстрації шлюбу, на вінчання чи взяти в ресторан. Скільки разів біля РАЦСу я спостерігала картину:

    «ТАК! А де шампанське?»

    «То ж поклали в багажник»

    «В чий»

    «До дяді Пєті»

    «А він де?»

    «Мама, а де дядя Пєтя? Як поїхав вже в ресторан, мам, які короваї? В нього наше шампанське»

    «Хто біжить в магазин?»

    «Дружка ти бокал тримаєш?»

    «Тримаю, але дружба ледь на нього не сів…»

    Таких питань в цивілізованому сучасному світі не повинно виникати. Все вирішується професійно. Робота весільного розпорядника дуже клопітка та надзвичайно відповідальна. І складається з трьох етапів:

    НАПЕРЕДОДНІ ВЕСІЛЛЯ:

    • Постійна консультація наречених та батьків стосовно організаційних моментів свята;
    • Контроль за оформленням ресторану, місця проведення реєстрації, машин і т. д.;
    • Доставка в ресторан напоїв, фруктів і інших продуктів, які наречені купують окремо;
    • Погодження всіх питань з рестораном, уточнення меню, кількість гостей, часу початку фуршету/банкету, доставки короваю і торта.;
    • Погодження всіх моментів з підрядниками, які обслуговують весілля, уточнення часу і місця прибуття кожного, контроль за виконанням зобов'язань, координація їх спільної роботи, розрахунок з ними;
    • Вирішення організаційних моментів напередодні весілля;
    • Допомога нареченій в організації власного часу перед весіллям для досягнення найкращого зовнішнього вигляду і настрою в день весілля;
    • Зустріч з батьками, свідками, родиною для своєрідної репетиції весілля. Консультації стосовно обрядів, традицій та інших важливих моментів весілля;
    • Зустріч і поселення гостей, що прибувають з інших міст.
    •  

      В ДЕНЬ ВЕСІЛЛЯ:

    • Доставка букета нареченої;
    • Допомога нареченій при одяганні та приїзді нареченого;
    • Повна відповідальність за речі, які необхідні для реєстрації шлюбу, на вінчання та в ресторан;
    • Контроль і координація роботи всіх, хто обслуговує свято згідно графіку;
    • Контроль приготування блюд в ресторані, згідно оплати та їх подача;
    • Строгий підрахунок алкогольних і безалкогольних напоїв на столах;
    • Контроль обслуговування гостей і роботи офіціантів;
    • Зустріч музикантів і артистів, координація їх роботи, згідно сценарію весілля;
    • Розсадка гостей, допомога їм при необхідності;
    • Усунення будь-яких непередбачуваних ситуацій та постійна присутність для миттєвого реагування в разі потреби.
    •  

      ПІСЛЯ ВЕСІЛЛЯ:

    • Розрахунок зі всіма підрядниками;
    • Контроль за опакуванням їжі, що залишилася, щоб батьки та молодята забрали додому;
    • Зібрати залишені або забуті в ресторані речі (дарунки, квіти, прикраси, узяті напрокат, книга для побажань і т.д.);
    • Контроль за демонтажем прикрас весільного залу.
    •  

Сподіваюся, тепер ви розумієте, чому я говорю, що розпорядник потрібний на будь-якому весіллі?! Адже, моє бажання, щоб у всіх наречених весілля пройшло на одному диханні, без непередбачуваних випадків. Я хочу, щоб ви дізналися про неприємності на вашому весіллі лише наступного дня або не взнали взагалі. Я хочу, щоб цей день був наповнений лише позитивними емоціями, а у вас були сили ними насолоджуватися. Саме тому я настійно рекомендую вам починати підготовку до весілля з пошуків весільного розпорядника.

P.S.

Шукайте людину, близьку вам по духу. Він повинен вас зрозуміти, проникнутись вашими бажаннями. Ви повинні відчути, що у вашу відсутність він дивитиметься на весілля вашими очима.

Tweet
Зроблено в

— Оформлення замовлення —